HIF Gymnastik

Sæsonplan

Overblik

2022 Sæsonplan
Hold Instruktør Ugedag Tid Sted
Småbørnshold
Forældre-barn (0-3 år) hold 1 Onsdag 16:00-17:00 Boldspilhallen
Forældre-barn (0-3 år) hold 2 Malene
Morten
Torsdag 16:00-17:00 Boldspilhallen
Hoppelopperne (3-5 år) Heidi
Maria
Mette
Onsdag 17:00-18:00 Boldspilhallen
Tumlehold 1 (0-5 år) Janus Tirsdag 10:00-12:00 Hjerting Hus
Tumlehold 2 (0-5 år) Janus Fredag 10:00-12:00 Hjerting Hus
Spring
Små springere (6-10 år) Onsdag 18:00-19:15 Boldspilhallen
Rytme
Små rytmepiger 0.-2. klasse Anette H.S.
Annali
Tirsdag 16:30-17:25 Gymnastiksalen
Rytmepiger 3.-5. klasse Anette H.S. Tirsdag 17:30-18:45 Gymnastiksalen
Rytmepiger 6.-9. klasse Johanne Tirsdag 18.45-20:00 Gymnastiksalen
Rytme konkurrence
Grandprix mini
Årgang 2014-2012
Helena
Josephine
Mandag 16:00-17:15 Boldspilhallen
Grandprix mini
Årgang 2011-2009
Helena
Josephine
Mandag 17:00-18:30 Boldspilhallen
RSG Micro
Årgang 2015 eller yngre
Helle Tirsdag
Fredag
Lørdag
Søndag
16:30-18:00
15:55-17:10
08:00-09:00
09:00-10:00
Boldspilhallen/salen
RSG Mini
Årgang 2014-2012
(kræver deltagelse på Grandprix mini)
Helle Tirsdag
Fredag
Lørdag
16:30-18:00
15:55-17:10
09:00-10:00
Boldspilhallen
RSG rekrut & pre-junior
Årgang 2011-2009
(kræver deltagelse på Grandprix Mini)
Helle Tirsdag
Fredag
Lørdag
16:30-18:00
15:55-17:10
10:00-13:30
Boldspilhallen
RSG junior & senior
Årgang 2008 og ældre
(kræver deltagelse på RSG gruppe)
Helle Mandag
Tirsdag
Fredag
Lørdag
18:00-21:00
18:00-21:00
16:45-18:30
10:00-13:30
Boldspilhallen
RSG gruppe
Årgang 2014-2009
Helle Onsdag 19:45-21:45 Boldspilhallen
RSG gruppe
Årgang 2008 eller ældre
Helle Mandag
Onsdag
16:30-18:00
19:45-21:45
Boldspilhallen
Voksenhold
Zumba Maria Tirsdag 20:00-21:00 Gymnastiksalen
Gym-mix Birthe Torsdag 17:00-18:15 Gymnastiksalen

Her finder du os

De fleste hold træner på Aura skolen afd. Hjerting, Gl. Guldagervej 53. Ovenfor ses hvor på skolen de to haller findes.
Bemærk at tilgang til gymnastiksalen er via plantagevej og derefter op i skolegården.